Szukaj
  • officeblackjack

Odnawialne Źródła Energii – odmień już dziś swój pogląd!

Odnawialne Źródła Energii to zagadnienie, które zarówno przez polskie władze, jak i samo społeczeństwo nie jest traktowane zbyt poważnie. Istnieje grupa osób, która uważa, że obecnie pozyskiwana energia stanowi idealne rozwiązanie dla naszej planety. Jest to ogromny błąd, gdyż źródła, z których czerpiemy energię, wydzielają bardzo dużo spalin dla środowiska, jak i zdrowia. Poniżej przedstawimy Ci, jak prezentuje się w tej sytuacji Polska, na tle innych Państw!Odnawialne Źródła Energii – jak prezentuje się sytuacja w Polsce i na świecie

Odnawialne Źródła Energii to rozwiązanie, które jest w stanie zastąpić konwencjonalne elektrownie węglowe, które są szkodliwe dla zdrowia i środowiska. Organizacją, która z dużym naciskiem zachęca Polskę, jak i cały świat do korzystania z OZE jest Unia Europejska. Jej zaangażowanie uwarunkowane jest tym, że świat jest zagrożony globalnym ociepleniem.


Już dziś można zauważyć wzrost udziału OZE w wielu państwach. Idealnym przykładem tego są Niemcy. Ich działania są bardzo rozwinięte. W miesiącu kwietniu 2020 roku Niemcy przekroczyli rekord w kwestii korzystania z Odnawialnych Źródeł Energii. Jak podają statystyki i pomiary przeprowadzone w ciągu czterech godzin, ukazują, że niemieckie społeczeństwo w 100 % pozyskiwało energię z OZE. W jednym ze szczytowych momentów OZE – Fotowoltaika pracowała z mocą 33 gigawatów. Jest to wskaźnik, który jest dwukrotnie większy niż w Polsce.

Fotowoltaika to nie jest jedyne źródłu OZE, z jakiego korzystają Niemcy. Wspaniale rozwinięta jest także u nich farmy wiatrowe. Na ten moment ze względu na panującą epidemię koronawirusa gospodarka Niemiec w zakresie odnawialnych źródeł energii na chwilę się zatrzymała.


Które Odnawialne Źródła Energii cieszą się w Polsce popularnością?


Odnawialne Źródła Energii w Polsce dużymi krokami zaczynają być widoczne w wielu miejscach i instytucjach. Ogromne zapotrzebowanie w naszym kraju widoczne jest w fotowoltaice oraz pompach ciepła. Wiele przeprowadzonych statystyk w Polsce wskazuje jednogłośnie, że następują ogromne przemiany i obserwujemy znaczny wzrost inwestycji w Odnawialne Źródła Energii! Już dziś zacznij dbać o zdrowie swoje, ale i środowisko – postaw na OZE!

23 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie