Szukaj
  • officeblackjack

Eko to nie moda.

Choć o ekologicznym podejściu do życia mówi się coraz więcej, to wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jakie konsekwencje wiążą się z tym nie tylko dla nas. Często można usłyszeć, Eko to moda, czy jednak nie? Uważając, że jest to nowy trend, używamy bardzo niebezpiecznego stwierdzenia, którego skutki przez wiele lat odczuwać będą nasze dzieci. Eko to nie tylko zdrowe podejście do codzienności, ale również korzystanie z surowców, które należą do odnawialnych źródeł energii. To one są dla nas przyszłością i nadzieją na lepsze jutro. Czy jesteś świadomy, czym są Odnawialne Źródła Energii? I dlaczego Unia Europejska ogromną uwagę skupia właśnie na takiej alternatywie? Odpowiedzi na to pytanie jest kilka – poznasz je w poniższym artykule!


Odnawialne Źródła Energii – zadbajcie o swoją przyszłość

Odnawialne Źródła Energii stanowią bezpieczeństwo nie tylko dla naszego pokolenia pod względem ochrony zdrowia, ale również gospodarki. Pozyskiwanie energii w Polsce w obecnym momencie opiera się w 80 % na paliwach kopalnych, takich jak: ropa, gaz, czy węgiel. Są to źródła, która zalicza się do nieodnawialnych źródeł energii. Ich wydobycie oraz magazynowanie nie jest trudnym procesem. Cały problem tkwi w cenie oraz niebezpiecznego oddziaływania na zdrowie. Ponadto obserwując ilość zużywanych surowców nieodnawialnych musimy zdawać sobie sprawę, że ich zapas nie jest tak duży, jakby mogło nam się wydawać!Co to są Odnawialne Źródła Energii?

Odnawialne Źródła Energii w skrócie OZE, to takie, których surowce bardzo szybko dają się odbudować. Korzystanie z nich nie grozi nam deficytem ani klęską gospodarczą. Do OZE zaliczamy:

· Biopaliwa – tutaj wykorzystuje się biomasę

· Elektrownie geotermalne – czerpie się korzyści z energii cieplnej Ziemi.

· Elektrownie wiatrowe – wykorzystujemy wspaniałą moc wiatru

· Elektrownie Fotowoltaiczne – wykorzystywane są tutaj promienie słoneczne

Decydując się, jako społeczeństwo na OZE zapewniamy zmniejszoną emisję spalin do środowiska, które jest silnie obciążone trującymi substancjami. Gwarantujemy sobie również stałą cenę prądu oraz brak konieczności importu surowców z innych państw.

Bezwzględnie, my jako społeczeństwo w trosce o następne pokolenie i prawidłową gospodarkę, powinniśmy skupić się na wspieraniu odnawialnych źródeł energii.
23 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie