Szukaj
  • officeblackjack

Czy fotowoltaika tylko na dach?Panele fotowoltaiczne coraz częściej zyskują na popularności, ze względu na korzyści jakie z nich możemy czerpać. Fotowoltaika gwarantuje nam zminimalizowanie rachunków za prąd oraz niezależność od punktów energetycznych. Instalacja paneli fotowoltaicznych – tylko gdzie? Możliwy jest montaż na dachu lub bezpośrednio na gruncie – Państwo decydują jaka forma będzie najlepsza! Zarówno na dachu, jak i na gruncie panele fotowoltaiczne spełnią taką samą rolę. Instalacja fotowoltaiki bezpośrednio na gruncie jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które dysponują dużą powierzchnią wokół swojej nieruchomości.

Instalacja fotowoltaiczna na gruncie i na dachu czyli darmowy prąd ze słońca!

Każdy panel fotowoltaiczny niezależnie od tego czy będzie usytuowany na dachu czy na gruncie daje nam darmowy prąd. Każda z tych opcji jest tak samo wydajna, a różnica polega jedynie na kilku szczegółach i możliwościach, którymi sami dysponujemy.

Panele fotowoltaiczne, które będą instalowane na gruncie muszą być skierowane bezpośrednio w kierunku południowym. Nie może to być miejsce, gdzie przeważająca część dnia jest zacieniona. Każdy moduł fotowoltaiki musi mieć kąt nachylenia w zakresie 20-25 stopni – jest to najlepsza i optymalna wartość. Fotowoltaika z wykorzystaniem gruntu daje większy zysk energetyczny i tym samym większą oszczędność.

Panele fotowoltaiczne, które będą montowane na dachu nie ingerują w powierzchnię wokół naszej posesji. Idealnym dachem dla fotowoltaiki jest ten, którego nachylenie wynosi 40 stopni i południowy kierunek. Takie ułożenie techniczne dachu gwarantuje iż, oszczędzanie dzięki słońcu będzie na najwyższym poziomie. Przy planowaniu paneli fotowolotaicznych na dachu czy na gruncie warto upewnić się, że w pobliżu nie planujemy posadzić wysokich drzew czy rozbudować swoją nieruchomość. To czynniki, które mogą stanowczo osłabić działanie paneli fotowoltaicznych.

Oszczędzanie dzięki słońcu?

Fotowoltaika to rodzaj odnawialnych źródeł energii, która dzięki słońcu daje nam darmowy prąd. Pierwsza myśl, która nasuwa się po stwierdzeniu „ darmowy prąd ze słońca” brzmi to niemożliwe! Nie u nas – gdzie warunki atmosferyczne są tak zmienne. W przypadku paneli fotowoltaicznych pogoda nie ma znaczenia! Zarówno w porze letniej, jak i zimowej panele ściągają światło i pochodzącą z nich energię przekazują do falownika. To część, której zadaniem jest przekształcenie energii na prąd. Zarówno panele fotowoltaiczne, które zamontowane są na dachu i na gruncie działają w taki sam sposób. Nie ma znaczenia wysokość, a jedynie kierunek i kąt nachylenia ma wpływ na działanie fotowoltaiki.

Pielęgnacja paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaicznie nie wymagają szczególnej konserwacji, ani pielęgnacji. Jedynym zabiegiem jest ich mycie, które zalecane jest raz w roku. I tutaj ogromny atut przypada na panele fotowoltaiczne, które instalowane są bezpośrednio na gruncie – nie wymagany jest żaden sprzęt. Darmowy prąd ze słońca – wybór może być jeden – fotowoltaika!

40 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie