Szukaj
  • officeblackjack

Czy fotowoltaika działa również zimą?


Fotowoltaika jest to jeden z rodzajów odnawialnych źródeł energii, które w ostatnim czasie stają się popularne i chętnie wybierane zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy. Korzyści płynące z montażu paneli fotowoltaicznych - jest ich dość sporo! Ważnym czynnikiem, który przemawia za instalacją fotowoltaiki jest jego działanie przez cały rok czyli oszczędzanie dzięki słońcu o każdej porze! Lato, jesień czy zima dla paneli fotowoltaicznych nie ma to żadnego znaczenia. Zarówno w porze zimowej, jak i letniej moduły fotowolaticzne czerpią energię i przekształcają ją na prąd. Dla nas pora zimowa należy do dość zimnych i nieprzyjemnych, stąd też myślenie iż, właśnie fotowoltaika w tym okresie w ogóle nie spełnia swojej funkcji. Panele fotowoltaiczne potrzebują światła, a nie ciepłych dni dlatego ich skuteczność jest wysoka także w okresie zimowym. Zmniejszenie wydajności paneli fotowoltaicznych może być tylko wtedy gdy moduły są w 100% pokryte śniegiem i nie dociera do nich światło.


Działanie paneli fotowoltaicznych w miejscowości Busko – Zdrój

Panele fotowoltaiczne pracują dla nas zarówno w okresie letnim gdzie występują wysokie temperatury, ale również w okresie zimowym. Na zwiększone działanie fotowoltaiki poza miejscem instalacji ma znaczenie również region. Miejscowość, jaką jest Busko – Zdrój w województwie świętokrzyskim należy do regionu o dużym nasłonecznieniu przez cały rok. W przeciągu roku zaledwie 1,5 % są to dni bardzo pochmurne. To miasto w którym korzyści finansowe z instalacji fotowoltaiki są bardzo wysokie. Oszczędzanie dzięki słońcu – postaw na region Busko – Zdrój!


Okres zimowy dla fotowoltaiki

Fotowoltaika? Rewelacyjna opcja pozyskiwania prądu za darmo z promieni słonecznych zarówno w porze zimowej jak i letniej. Pokusić się można również o stwierdzenie, iż okres zimowy ma lepszy wpływ na działanie paneli fotowoltaicznych. Dlaczego? Otóż panele fotowoltaiczne obecnie są tak zaprojektowane, aby dużą wydajność uzyskiwały w temperaturach nawet do - 40 stopni. Klimat tak uległ zmianie, że od wielu lat temperatury w okresie zimowym w naszym regionie nie spadają poniżej 20 stopni. W przypadku gdy panele fotowoltaiczne nie są usytuowane pod kątem 40 stopni i śnieg nie ma szansy samoczynnie się obsunąć warto dbać o ten zabieg regularnie. Czyste panele w okresie zimowym są gwarancją, iż oszczędzanie dzięki słońcu jest możliwe!


Zwiększoną efektywność z paneli fotowoltaicznych z pewnością uzyskamy w regionie bardziej nasłonecznionym. Jednym z nich jest miasto Busko – Zdrój. To miejscowości w której opady deszczu czy niskie temperatury w porównaniu z innymi miastami w województwie świętokrzyskim są minimalne. Nie bez powodu jest to miasto najchętniej wybierane przez osoby, które chcą uciec z dala od nadmiernego hałasu i zanieczyszczeń. Jest to miejsce niezwykle urokliwe dla duszy, jak i inwestycji w panele fotowoltaiczne.

49 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie